Denizcilik Federasyonu toplantısı yapıldı

Denizcilik  Federasyonu toplantısı yapıldı

30 Mart 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda açılışı Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Müh. Ahmet Hamza yaptı. Ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Buna göre; Müh. Erkan Dereli Divan Başkanı, Müh. Adnan Erdal Divan Başkan Yardımcısı, Kapt. Murat Özaydın ve Kapt. Koray Karagöz Katip Üye olarak seçildi. Divan Başkanı Müh. Erkan Dereli katılımcıları saygı duruşuna davet etti ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Gündem maddelerinin okunması ve kabul edilmesinin ardından, ilk olarak Denizcilik Federasyonu 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur kürsüye geldi ve katılımcıları selamladığı konuşmasında aynı zamanda kısa zamanda büyük yol kat ettiklerini vurguladı. Temur konuşmasının ardından Faaliyet Raporunu okudu. Divan Başkanı Müh. Erkan Dereli Federasyon kurucusu sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve ardından da misafir kuruluşların temsilcilerine söz verdi.

Toplantıda sırasıyla; İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Cengiz Karabüber, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Temsilcisi Kapt. Kamil Mamat, Deniz Otobüsleri Kaptan ve Başmühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atalay İm, Deniz Trafik Operatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Hasan Terzi, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası İkinci Başkanı Müh. Mehmet Akça, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Muhasip Üyesi Kapt. Uğuray Akıncı, DenizÇalışanları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Müh. Muzaffer Civelek ve Gemi Brokerleri Derneği Muhasip Üyesi Kapt. Aziz Ertan denizcilik Federasyonu'nun kurulmasından duydukları mutluluğu ifade ederek geçmiş dönem yönetim kurulunu kutladılar ve yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar dilediler.

Bilanço ve Tahmini Bütçe ile Denetleme Raporunu Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Kapt. Cem Yılmaz okudu. Raporların okunmasının ardından değerlendirme konuşmaları yapıldı. Konuşmalar sonrasında oylama yapıldı, raporlar oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulunun ibra edilmesinin ardından Denizcilik Federasyonu 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur kürsüye gelerek, bir teşekkür konuşması yaptı.

Yapılan kapalı oylama neticesinde 15 kişiden oluşan yönetim kurulu belli oldu. Buna göre Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Müh. Ahmet Hamza, Kapt. Alaattin Kurt, Kapt. Olcay Özgürce, Müh. Bülend Temur, Kapt. Cem Yılmaz, Kapt. Cengiz Karabüber, Kapt. Atalay İm, Müh. Engin Yazıcıoğlu, Müh. Feramuz Aşkın, Kapt. Koray Karagöz, Müh. İlker Meşe, Kapt. Birol Bayrakdar, Kapt. Kamil Mamat, Kapt. TuncayÇehreli, Kapt. Yusuf Koç seçildi.

Divan Başkanı Müh. Erkan Dereli; Elite Hotel Dragos'ta toplantının yapıldığı salonu tahsis eden Ahmet Hamza ve Fadıl Terzi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, yeni seçilen Yönetim Kurulu'na başarılar diledi ve hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek toplantıyı sona erdirdi.

ahmet-hamza.jpg

atalay-im.jpg

aziz-ertan.jpg

baybora-yildirim.jpg

bulend-temur.jpg

cem-yilmaz.jpg

cengiz-karabuber.jpg

dsc_0115_800x531.jpg

dsc_0117_800x531.jpg

03.04.2013 , 01:13

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.

Son Üyeler

  • ÖZGÜN *** ÖZGÜN *** USTA GEMICI
  • BERKE *** BERKE *** GÜVERTE STAJYERI
  • ARSLAN *** ARSLAN *** YAGCI
  • MUHAMMET *** MUHAMMET *** MAKINE STAJYERI
  • AHMET *** AHMET *** YAGCI
  • ÜMİT *** ÜMİT *** GEMICI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor