ÖN YARGILARDAN KURTULALIM ,İNSANCIL OLALIM SEVELİM VE SEVİLELİM

Sayfa(lar) :[1] 

ÖN YARGILARDAN KURTULALIM ,İNSANCIL OLALIM SEVELİM VE SEVİLELİM

05.11.2018 , 00:06

MERAL ÖZDEMİR
Durum:
Aldığı Beğeni: 22
DENİZCİLİK SEKTÖRÜ NEREYE GİDİYOR ?
Eskiden en gözde mesleklerden olan denizcilik bugünlerde kahve,çay ocagı işletmeciliginin altındaki sırada yer almaktadır.Bu meslege uzun yıllar hizmet etmiş biri olarak bunun nedenlerine bir pencereden bakalım isterseniz.
ESKİDEN- Gemilerde personel olarak makinada- siliciler,meydancılar,lostromolar,4.çarkcı,3.çarkcı,2.çarkcı,elektrik zabiti,çarkcıbaşılar vardı. Güvertede-miço,gemici,usta gemici,fenerci,reis,telsiz zabiti,aşcıbaşı,kamarot,4.kaptan,3.kaptan,2.kaptan,suvari bey vardı.BUGÜN - Bu personellerin çogu kayboldu yok oldu şirketlerin yanlış politikalarının ve bu sektöre yön veren bazı kurum ve kuruluşların kendi çıkarlarını korumak sevdası neticesinde bugünkü iş ilanlarına bir bakalım.personele yemek yapmasını bilen gemici aranıyor. Yeni mezun olan makinacı veya güvertecilerden hiç 4.lük,3.lük yapmamış personelleri 2.lik yaptırıyorlar.veya çüzdan tonajı veya kw sı kurtarıyorsa az tecrübeli kişileri başmakinist veya suvari yapıyorlar.Bunun tek nedeni az maaş vermek bu sektörden usta çırak ilişkisini ortadan kaldırarak personel azaltarak, kumanyayı azaltarak az giderlerle şirket yönetmek isteyen firmaların çogu kapılarına kilit vurmuşlardır. Gemilerde hiç tayfa çalıştırmayalım.alt kadrolarıda tasviye edelim ve gemiyi başmakinist ve suvari sefer yaptırsın o zaman Beyler zaman varken bu sektörü layik oldugu yere taşıyalım üç tarafımız deniz olan bu denizciligimiz tükenmez üzere o nedenle yanlışın neresinden dönersek,hep beraber bu politikalarimızı yeniden gözden geçirirsek işte o zaman çagı yakalarız.
PURUVAMIZ NETA OLSUN.

Cvp: ÖN YARGILARDAN KURTULALIM ,İNSANCIL OLALIM SEVELİM VE SEVİLELİM

31.12.2019 , 21:22

ALİCAN ŞİMŞEK
Durum:
Aldığı Beğeni: 1
allah yardımcımız olsun..bukadar kurs ve ilanlar varken insanlara bu belgeleri aldırıyolar işe neden ihtiyac varken almıyolar ..belki sıkıntılı sektör biraz maddi olarak bunu bahane gösteriyolar peki neden yabancı eleman alımı bukadar çokken türkiyedeki işssizleri iş sahibi yapsalar aynı maaşa..ülkemizin de ülkemizin vatandaşlarına da deger verin sadece kendinizi düşünmeyin

Cvp: ÖN YARGILARDAN KURTULALIM ,İNSANCIL OLALIM SEVELİM VE SEVİLELİM

01.01.2020 , 14:33

RECEP ZİYA KARAKOÇ
Durum:
Aldığı Beğeni: 3
aynen öyle bunun bence iki sorumlusu var bırıncısı armatör ikincisi bizim bu memlekete amelele olarak iş gören insanlarımız ben görüyrum hatta çok denk geldim bırtane gemıde usta gemıcı (2500 tl) para alıyo ve halınden gercekden cok memnun dıyorum nıye dıyokı kardesım elekdrıgım yok suyum yok yatma parası vermıyorum bu sektorun gercekden en buyuk nedenı bu denıze ınsan ekmek kazanmak ıcın değilde yatmaya gezmeye ben avurpayı gördüm misali insanlar gezıyo vebunlar yuzunden bız bu haldeyiz siz ben biz kendimizi ucuza kıralıyoruz o kadar zorluk cekdımız halde hak ettımız paraları alamıyoruz mesela bizim belli bi bütçe altında çalısmasak kendimize boyle bı sart kossak gercek anlamda sektoor bence bıraz daha duzelır çünkü ben eyer 2000 dolar istiyorum mesela sende 2000 dolar ıstersen bunun altına cıkmak ıstemezsen armator mecburen o istedıgın parayı verıcek yoksa pıyasada adam yok bıde sıkıntımız armator armatorler turk bayraklı gemıde yabancı ınsan calısdırıyo filipinli vs vs bunların onune gecılmesı lazım yasa kurulması lazım turk bayraklı gemılerde yabancı ınsan calısmamalı dıye türk armatorler yabancı personel almıcak bununda bıze cok faydası olucagını dusunuyorum allah selamet versın
puruvamız neta olsun..

Sayfa(lar) :[1] 

Konuya mesaj yazabilmek için giriş yapınız!

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.

CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

• SERKAN *** SERKAN *** KAPTAN
  • SAMET *** SAMET *** MAKINE ZABITI
  • MİNE *** MİNE *** GÜVERTE STAJYERI
  • ALPAY *** ALPAY *** MAKINE ZABITI
  • SERKAN *** SERKAN *** GEMICI
  • MERT *** MERT *** VARDIYA ZABITI

Sponsor

• Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor