YABANCI SIRKETLERI DENEYIN

Sayfa(lar) :[1]  2 

YABANCI SIRKETLERI DENEYIN

02.06.2019 , 23:30

BORA CEZAIR
Durum:
Aldığı Beğeni: 16
arkadaslar selam, uzun zamandir buraya girmemistim ve bir bakayim dedim. forumlara baktigimda genelde is bulamamaktan maaslarin azligindan sikayetler var. sizlere onerilerim var.
-herseyden once biraz sabirli olun, maas ne olursa olsun en az 2 kontrat tecrube sart.
-mumkun olan en buyuk tonajda gemi bulun maasi pek dusunmeyin. (tabi en yuksegini almak icin ugrasin)
-ehliyetiniz zabit ise ve sizlere yagci usta gemici olarak gondereyim teklifleri gelirse ve siz de razi iseniz, en azindan direk yabanci sirketlere gidin.
- gemide calisirken kendinizi surekli gelistirin, yabanci gemilerde calismak uzewre hazirlik yapin, ingilizce, ism, her konuyu cok iyi ogrenmeye calisin, bedava calisiyorsaniz bile bu maasa bu kadar demeyin, isinizi en iyisini yapmaya calisin.
- sizler calistikca kapilar acilacaktir, ama bos durmak yok, surekli cv nizi guncel tutun, internetten butun yabanci sirketlere basvurun, arkadaslar bu konuda kendinize guveniyorsaniz basvurun, gidipte rezil olmak var. yabanci sirkelterde calisma sartlari farklidir.
buralarda anlatilanlara bakiyorum da, yok denizcilik bitmis is bulamiyoruz,... vs, bakin bunlar 15-20 sene once de yasiyorduk. simdinin mevzusu degil. ama biraz sabirli olanlar cok iyi yerlere geldiler.
ben 10 senedir yabanci firmalarla calisiyorum. 3 tane dunyaca unlu firmalarda calistim, zevkine yada farkli tecrubeler icin firma degistirdim, hala ararlar gelsene diye, ve bu 10 senelik sure zarfinda da yaklasik 4-5 tane yine unlu sirketlerden arandim ve gitmeyi kabul etmedim. ama zamaninda forumlarda anlatilan durumlara cok dustum, is bulamadik, dusuk maasa razi olduk, turkiyenin en kotu sirketlerinde de calistik, gemimizde kotu olaylar yasadik. ama her zaman en iyisini yapmaya calistim. kendimi kabul ettirdim. referans referanslari getirdi, tecrubeler tecrubeleri, size ornek vermem gerekirse ilk basladigimda 1800 dwt bir gemide calistim, simdilerde 210 binlik lerde calisiyorum. bazen degisiyor tabi duruma gore. yukselmek izin acele etmeyin, cunku yabanci sirketler tecrubeye cok onem veriyor. mesela 4. kaptanligi sindire sindire calismadan 3. kaptan olmayin. yada 3. kaptanlikta guzel bir cv yapmadan 2.kaptan olmayin. yada 2. kaptanlik icin. yani basladiginiz gemi ufak tonaj ve sirketler kucuk ise ve sizler surekli bu sirketlerde git gel yaparak yukselmis iseniz, buyuk sirketlerin, yabanci sirketlerin sizi almasini beklemeyin, mesela 3. kaptanliktan ornek veriyim, dusuk maasla kucuk tonajda calismaya basladiniz, tonaji ve maasinizi yukseltmek icin calisin ama 2.lige yukselmek icin acele etmeyin, bu arada tecrube edindikce kendinize yabanci sirketlerde is arayin cv gonderin. mesela ben 45-50 yasinda 3. kaptan gorebiliyorum benim sirketimde, yabancilarda boyle olabiliyor. biraz sabredin. kalin saglicakla.

Cvp: YABANCI SIRKETLERI DENEYIN

05.06.2019 , 18:30

ÜMİT ÇALIŞKAN
Durum:
Aldığı Beğeni: 2
Yagciyim bostayim 13 yillik tecribem var

05.06.2019 , 18:40

ÜMİT ÇALIŞKAN
Durum:
Aldığı Beğeni: 2
Yardimci olun gidelim

10.06.2019 , 16:06

AYHAN ŞAHİN
Durum:
Aldığı Beğeni: 5
Yabancı şirketler de çalışanlar tecrübelerini detayla anlatsa çalışma sistemlerini altatsa faydalı olur .ayriyeten internet de yabancı güvenilirşirketler web siteleri hangileri buda önemli. kalın salıcakla.

02.07.2019 , 15:15

ŞUAYP BENİAN
Durum:
Aldığı Beğeni: 29
Yabancı firmada çalışmak o kadar basit birşey değil, çok değil ben 2 ay çalıştım ve tam 7 kilo verdim.O Hintlilerle beraber yaşamak zorunda kalmak aynı sofradan yemek yemek herkese göre değil zaten gideceğiniz ilk yabancı firma da oldendorff olmayacak sonuçta, yemek büyük bir sıkıntı yabancı personelle, ayreten ne kadar İngilizce de konuşsan aşırı yalnız hissediyorsun,

03.07.2019 , 19:06

AYHAN ŞAHİN
Durum:
Aldığı Beğeni: 5
şuayp bey doğrudur hintliler ile çalışmak aynı yerde yemek yemek değişiktir ama ben pekde fark olacağını zannetmiyorum ahçı eğer karışık yabancı personel varsa ona göre yemek yapmak zorundadır . Domuz eti veya böcek yiyecekdeğiliz zaten yabancı firmalar kurallara uyar genelde.
bizde de üstü başı yağ mazot kokan terli terli yemeğe oturanlar yokmu ulan öğle molasındasın git kamarana üstünü değiş elini yüzünü yıka yok 5 dk almaz pis herifler işte.
İngilizce konusunu düşündüm oda pek sorun olmaz diye düşünüyorum ben işime bakarım teknik ingilizce bilmek önemli olabilir . evet dili geliştirmeliyiz.
işte zamanında bizim armatörler kendi menfaatlerini düşünmeyip bencilce davranmayıp filipinliler hintliler gibi tüm dünya daher gemide çaşışabilirlerdi. engellediler .yedirip içirip bir de gezdiriyoruz maaş mı vereceğiz kafada kaçakçı mafya bozuntuları iledenizciliğimizin sonu bu malesef .
dolar yükseldidiye tl veren veya dolar maaşı düşürenleri Allaha havale ediyorum nede olsa devlete havale etsek ilgilenmiyor.

Sayfa(lar) :[1]  2 

Konuya mesaj yazabilmek için giriş yapınız!

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.

Sponsor

Son Üyeler

• MEHMET *** MEHMET *** YAGCI
  • YÜCEL *** YÜCEL *** GEMICI
  • ANIL *** ANIL *** UZAKYOL VARDIYA ZABITI
  • GÖKHAN *** GÖKHAN *** YAGCI
  • SEZGİN *** SEZGİN *** KAMAROT
  • ALİ *** ALİ *** USTA GEMICI