bir yıl oldu evraklar hazır hizmet tamm ama sonrası

Sayfa(lar) : 1 [2] 

Cvp: bir yıl oldu evraklar hazır hizmet tamm ama sonrası

21.08.2022 , 23:17

OKTAY KAŞDARMA
Durum:
Aldığı Beğeni: 130
Ayrıca ; Yabancı firmalarda çalışma hayali kuruyorsanız, Öncelikle İngilizceyi adamakıllı öğrenmeli, gittiğniz yabancı firma gemisinde ingilizcenizle testleri geçtikten ve okeyi aldıktan sonra gittiğniz gemide büyük ihtimalle tek Türk olarak çalışmaya hazır olmalısınız! Filipinlilerle aramızdaki fark hem bu hemde hepsinin İTF li olması, aynı zamanda biz Türkler gibi 45 günlük kurslarla değil İMO standartlarına tam uygun Akademik eğitimle yetişerek gemici olmalarıdır. En basit örnek17:01 de hiçbir filipinli
gemiciye overtime'sız iş yaptıramazsın. Bunun dışında başka etkenlerden dolayı da iş yapmayı reddetmektedirler, Filipinlilerle aramızdaki fark öncelikle ingilizce ve eğitimdir. Ben 35 yıllım deniz hayatımın 20 yılını Filipnli ve diğer karma personelle( Güney Amerikalı, Uzakdoğu, Rus , Ukrayna v.b çalışarak geçirdim. Filipnlilerle çalışan Türk zabitler filipinlileri iyi bilirler.

Cvp: bir yıl oldu evraklar hazır hizmet tamm ama sonrası

21.08.2022 , 23:18

OKTAY KAŞDARMA
Durum:
Aldığı Beğeni: 130
Ayrıca ; Yabancı firmalarda çalışma hayali kuruyorsanız, Öncelikle İngilizceyi adamakıllı öğrenmeli, gittiğniz yabancı firma gemisinde ingilizcenizle testleri geçtikten ve okeyi aldıktan sonra gittiğniz gemide büyük ihtimalle tek Türk olarak çalışmaya hazır olmalısınız! Filipinlilerle aramızdaki fark hem bu hemde hepsinin İTF li olması, aynı zamanda biz Türkler gibi 45 günlük kurslarla değil İMO standartlarına tam uygun Akademik eğitimle yetişerek gemici olmalarıdır. En basit örnek17:01 de hiçbir filipinli
gemiciye overtime'sız iş yaptıramazsın. Bunun dışında başka etkenlerden dolayı da iş yapmayı reddetmektedirler, Filipinlilerle aramızdaki fark öncelikle ingilizce ve eğitimdir. Ben 35 yıllım deniz hayatımın 20 yılını Filipnli ve diğer karma personelle( Güney Amerikalı, Uzakdoğu, Rus , Ukrayna v.b çalışarak geçirdim. Filipnlilerle çalışan Türk zabitler filipinlileri iyi bilirler.

Sayfa(lar) : 1 [2] 

Konuya mesaj yazabilmek için giriş yapınız!

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.

CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

• ÖMER *** ÖMER *** YAGCI
  • ORHAN *** ORHAN *** MAKINE ZABITI
  • RECEP *** RECEP *** YAGCI
  • MUZAFFER *** MUZAFFER *** ELEKTRIKÇI
  • HAKAN *** HAKAN *** MAKINE STAJYERI
  • ÜMRAN *** ÜMRAN *** GÜVERTE STAJYERI

Sponsor

• Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor