Son ro-ro teslim edildi

Son ro-ro teslim edildi
SeaNews Turkey'de (www.seanews.com.tr)  yer alan habere göre; Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi "UN İstanbul" Almanya'nın Flensburg şehrinde Flensburger Schiffbau-Gesellschaft  (FSG) Tersaneleri tarafından UN Ro-Ro'ya teslim edildi.
 
Gemi, Şubat ayı başında suya indirilmişti.
 
Yaklaşık 283 TIR kapasiteli ve 208 metre uzunluğundaki UN İstanbul gemisi 4094 metrelik yükleme şeridi uzunluğu var.
 
UN İstabul'un inşa edildiği FSG Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Peter Sierk, teslim töreninde yaptığı konuşmada, mutluluk ve hüznü bir arada yaşadığını ifade etti.
 
Peter Sierk; "Bir yandan bu gemi, Türk müşterimize teslim ettiğimiz 15. gemi olması dolayısıyla mutluluk verici bir olay. Ama öte yandan, bu gemi, şimdilik kaydıyla da olsa, Türkiye'ye teslim edeceğimiz son gemi anlamını taşıyor" dedi. Sierk; "Uzun yıllardır birlikte çalıştık ve güven ve kalben bağlılığa dayalı bir ilişkimiz oldu, bu bizim iin çok özeldir" şeklinde konuştu.
16.04.2013 , 16:01

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.

Son Üyeler

  • ÖZGÜN *** ÖZGÜN *** USTA GEMICI
  • BERKE *** BERKE *** GÜVERTE STAJYERI
  • ARSLAN *** ARSLAN *** YAGCI
  • MUHAMMET *** MUHAMMET *** MAKINE STAJYERI
  • AHMET *** AHMET *** YAGCI
  • ÜMİT *** ÜMİT *** GEMICI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor