Ada Tersanesi

Ada Tersanesi

Ada Tersanesi Eylül ayında, imalatına başladığı 4 adet çift taraflı feribot serisinin ikincisini 25 Nisan 2013 tarihinde denize indirdi. DNV 1A1 R4 Car Ferry A E0 ve DNV 1A1 R4 Car Ferry B E0 klas notasyonundaki feribotlar, Norveç'teki yeni bir taşıma hattındaki ihtiyaca yönelik olarak, büyük çaplı bir Norveç firması için yapılıyor.

30 Nisan 2013 tarihinde armatöre teslim edilen gemi, 249 yolcu ve 50 araç taşıma kapasiteli.Çevreci makine ve ekipmanla donatılacak gemiler, Norveç'te iç sularda ve açık denizde zorlu operasyon şartlarına uygun olarak dizayn edildi. En yeni dizayn kriterlerine göre dizayn edilen gemi, yunus balığı gövdesini andıran su altı yapısıyla yüksek hızda yakıt tasarrufu sağlamakta ve çok gelişmiş manevra kabiliyetine sahip.

Bir önceki ay teslim edilen 105 inşaa nolu feribottan farklı olarak kapalı güverteli olan gemide, bow visor dışında su geçmez iç kapak da mevcut. Üst binası alüminyum olan gemi son sistem makinelerle donatılacak.

Geminin tesliminde basına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Adil Erkoç, tersanede yeni inşaat aktivitelerine önem verdiklerini ve mevcut projeler ile tersane yatırımlarına ivme kazandırdıklarını belirtti.

Ada Grubu CEO'su Murat Erzaim, tersanenin teknolojik alt yapısını güçlendirdiklerini, belli sektörlere hizmet eden yüksek kalitede gemilerle, kısa teslim süreleriyle tersanenin bölgedeki en çok tercih edilen tersane olmasını hedeflediklerini belirtti. Geçtiğimiz aylarda bir dizi Platform Supply Vessel'dan ilkini teslim eden Ada Tersanesi, şu anda feribot projelerine ilave açık deniz destek gemileri de üretiyor.

_dsc0035-12-vh1.jpg

mod_dsc2351vh2.jpg

p5020311-12vhg3.jpg

p5020336-12vh4.jpg

p5020373-12vh6.jpg

 

04.05.2013 , 14:07

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.


CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

  • NAŞİT *** NAŞİT *** YAGCI
  • MEVLÜT *** MEVLÜT *** GÜVERTE STAJYERI
  • KAAN *** KAAN *** GEMICI
  • ORHAN *** ORHAN *** GEMICI
  • MEHMET *** MEHMET *** UZAKYOL KAPTANI
  • ÖMER *** ÖMER *** GEMICI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor