Atlantik Confidence batmamış!

Atlantik Confidence batmamış!

30 Mart sabahı, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu'na ait İstanbul Merkezli Atlantik Denizcilik'e ait Malta bayraklı Atlantik Confidence gemisinde yangın çıktı. Ahmet Ağaoğlu'na ait gemideki 20'si Türk, biri Azeri mürettebat gemiyi filikalarla terketti.

Atlantik Confidence adlı gemi yangının ardından sürüklenmeye başladı. Ana Arama Kurtarma Merkezi ihbar üzerine harekete geçerek Alpine Marine isimli ticaret gemisini kazazede geminin yanına yönlendirdi ve filikalarla gemiyi terk eden mürettebat Alpine Marine isimli gemiye alındı.

Kazazede personelin gemiyi terk etmesinin ardından gemi sürüklenmeye başladı. Kurtarılan personel ise Atlantik Denizcilik'in isteği üzerine YM Pluto isimli gemiye transfer edildi ve mürettebat Umman'ın Masira Limanı'na götürüldü.

Yangının ardından battığı açıklanan geminin batmadığı sürüklendiği ve kurtarma ekiplerinin gemiyi kurtarmak için bölgeye gittiği açıklandı.

Umman Denizi'nde sürüklenen ve Atlantik Denizcilik'e ait geminin, Borusan Limanı'ndan yüklediği çelik konstrüksiyon yükü Umman'da yine bir Türk firmasının inşa etmekte olduğu havaalanı için Dohar Limanı'na götürdüğü öğrenildi.

atlantik_confidence_sinking.20130402150428.jpg

Denizhaber.com.tr

03.04.2013 , 01:13

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.


CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

  • ATAKAN *** ATAKAN *** GEMICI
  • NAŞİT *** NAŞİT *** YAGCI
  • MEVLÜT *** MEVLÜT *** GÜVERTE STAJYERI
  • KAAN *** KAAN *** GEMICI
  • ORHAN *** ORHAN *** GEMICI
  • MEHMET *** MEHMET *** UZAKYOL KAPTANI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor