Demre Yat Limanı ihalesi yapıldı

Demre Yat Limanı ihalesi yapıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yaptırılacak Demre Yat Limanı'nın ihalesi yapılarak yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Taşdibi Plajı'nın yer aldığı yarımadanın burnunda yaptırılacak yat limanının Eylül 2012'de başlayan ihale süreci tamamlandı. İhaleyi ÜSTÜN-EL İnşaat Ticaret A.Ş ile Zihni Üstün Oğulları İnşaat Ticaret A.Ş iş ortaklığı aldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Antalya 4'üncü Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Demre'ye gelerek şirket yetkililerine yer teslimini yaptı. Demre Yat Limanı'na ulaşımı yaslamak için Sülüklü Plajı'ndan, inşaat alanına kadar yol yapılacak. Toplam 272 bin metrekarelik alana inşa edilecek limanın korunaklı sulak alanı 122 bin metrekare olacak.

55 bin metrekare çekek yerine sahip olacak limanın rıhtım uzunluğu 290 metre, toplam iskele uzunluğu 656 metre olacak. 400 yat bağlama kapasitesine sahip limanın çekek yeri ise 300 yat kapasiteli. 25 milyon 898 bin 718 liraya ihale edilen yat limanında inşaat çalışmaları kısa süre sonra başlayacak.

virahaber.com

03.04.2013 , 01:13

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.


CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

  • ATAKAN *** ATAKAN *** GEMICI
  • NAŞİT *** NAŞİT *** YAGCI
  • MEVLÜT *** MEVLÜT *** GÜVERTE STAJYERI
  • KAAN *** KAAN *** GEMICI
  • ORHAN *** ORHAN *** GEMICI
  • MEHMET *** MEHMET *** UZAKYOL KAPTANI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor