Giresun Limanı İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

Giresun Limanı İçin Suç Duyurusunda Bulunuldu

 

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,Gerekli şartları yerine getirmediği ve özelleştirme kurallarına uymadığı sebebiyle Giresun limanını işleten firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.  
 
AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Giresun limanının özelleştirilmesinin iptal edilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Geldi, yapılacak olan inceleme sonrasında limanın özelleştirilmesinin iptal edilmesini beklediklerini kaydetti. Geldi; “Yapılan özelleştirme sonucunda Giresun limanını işletme hakkını alan işletmeci bugüne kadar limanı çalışır vaziyete getiremedi. Hemen yanı başımızdaki Trabzon limanında gemiler yük boşaltmak için açık denizde beklerken, Giresun limanı maalesef boş olarak duruyor, bu durumu kabul edemiyoruz” dedi.
 
BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULUNA SUÇ DUYURUSU  
 
Milletvekili Mehmet Geldi, KİT Komisyonunda yaptığı konuşmasında Giresun limanı ile ilgili olarak Başbakanlık Teftiş Kuruluna suç duyurusunda bulunduklarını da belirterek, “Fırtına sonrası büyük hasar gören ve ardından yapılarak özelleştirilen limanla ilgili olarak özelleştirme idaresinden işletme hakkını alan firma, limanın onarımı sırasında taahhüt ettiği onarım parasının yarısını vermedi. Dolgu alanı ile ilgili yapması gereken ödemeyi yapmadı. Üstüne üstlük kamulaştırma sırasında Denizcilik İşletmelerinden kamulaştırma parası aldı. Bu konuda Denizcilik İşletmeleri kusurlu bulundu” diye konuştu.
 
ÖZELLEŞTİRME İPTAL EDİLMELİ  
 
AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Giresun limanını işleten firmanın Ordu ve Sinop limanlarını da işlettiğini buralarda da aynı sorunun olduğunu belirterek, “Yaptığımız suç duyurusu sonrasında inceleme ve soruşturma gerçekleşecek. Bunun sonunda da biz limanın özelleştirme işleminin iptal edilmesini bekliyoruz” dedi. 
18.04.2013 , 10:35

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.


CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

  • ATAKAN *** ATAKAN *** GEMICI
  • NAŞİT *** NAŞİT *** YAGCI
  • MEVLÜT *** MEVLÜT *** GÜVERTE STAJYERI
  • KAAN *** KAAN *** GEMICI
  • ORHAN *** ORHAN *** GEMICI
  • MEHMET *** MEHMET *** UZAKYOL KAPTANI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor