Kaş yatçıların gözdesi oldu

Kaş yatçıların gözdesi oldu

472 yat kapasiteli marina, 160 yatlık da çekek yerine sahip. 110 ton kaldırma kapasiteli vinçle hizmet verilen marinada, şu anda yüzde 90'ı yabancı olmak üzere 205 yat bağlı.

HER TÜRLÜ YAT BAKIMI YAPILIYOR

Sıra sıra yatların bağlı olduğu marinanın çekek yeri ise tam bir açık hava atölyesi gibi. Yat sahipleri, yatlarını buraya çekerek bakımını yapıyor. Bakım ekipleri aralıksız çalışıyor. Yatların motor aksamı dahil, her türlü iç ve dış bakımı yapılıyor. Boya, vernik ve temizlik işlerini itinayla yapan ekipler, bu çalışmalarıyla ülkeye döviz kazandırıyor. Helikopter pistinin yanı sıra her türlü sosyal tesisin bulunduğu marinada, ayrıca 10 odalı bir otel hizmet veriyor.

Yeni plajı, yüzme havuzları, yat kulübü, deniz üstü iskeleleriyle her türlü hizmet sunuluyor. Fiyatlarıyla da yat sahiplerine önemli avantajlar sağlayan marinada, bir yıllık sözleşme yapana, 6 ay ücretsiz kalma imkanı sunuluyor.

YABANCI YATÇILAR: BURASI DOĞAL CENNET

Kaş Marina'ya 3 gün önce gelerek 2 yıllık sözleşme yapan Alman Andreas Heck, "Burası doğal cennet. Doğa dostu bir marina yapılmış. Su çok temiz ve harika.Çok güzel bir bölge. Meis Adası ve Akdeniz'in tüm doğal kıyılarını gezebiliyorsunuz. İnanılmaz güzel bir liman" dedi.

Kış dönemini Kaş Marina'daki yatında geçiren İngiliz Jennifer Needham ise, "Kaş küçük ve dost canlısı insanların yaşadığı küçük bir şehir. Marinada aradığımız tüm hizmetler sunuluyor. Bu nedenle buradayız. Doğal bir cennet burası. Güleryüzlü personeli var. Şehre de çok yakın" diye konuştu.

Kendisi yelken sporcusu olan Kaş Marina Müdürü Tuncay Özses, Kaş Marina'nın Fethiye- Kekova arasında çok önemli bir boşluğu doldurduğunu kaydetti. Marinanın çevreci kimliğiyle ön plana çıktığını aktaran Özses, "Yatçılara tüm hizmetler sunulmakta. İlk yılımızda yüzde 50 doluluğa ulaştık. TürkiyeÇevre Eğitim Vakfı tarafından 'çevre ödülüne' layık görüldük. Tüm yatçıları Kaş Marina'nın güzelliklerini görmeye bekliyoruz" dedi.

habergazete.com

03.04.2013 , 01:13

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.


CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

  • ATAKAN *** ATAKAN *** GEMICI
  • NAŞİT *** NAŞİT *** YAGCI
  • MEVLÜT *** MEVLÜT *** GÜVERTE STAJYERI
  • KAAN *** KAAN *** GEMICI
  • ORHAN *** ORHAN *** GEMICI
  • MEHMET *** MEHMET *** UZAKYOL KAPTANI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor