Korsanlar Türk Gemisini Kaçırdı

Korsanlar Türk Gemisini Kaçırdı
Korsanlar Gine Körfezinde Gabon karasularında bir gemiye el koydu.
 
Türkiye Dışişleri Bakanlığından bir kaynak, “Cotton tanker gemisi ile pazar günü irtibat kesilmiş. Gemi sahipleri, tankerin bölgede sıkça yaşandığı gibi, korsanlar tarafından kaçırıldığını düşünüyor” açıklamasında bulundu.
 
Genel Denizciliğe ait Malta bayraklı 184 metre uzunluğundaki tanker Port-Gentil limanında demir atmıştı. Mürettebatı, tümü Hindistan vatandaşı olmak üzere 20 kişiden oluşuyordu.
 
Konuyla ilgili Gabon'daki Türk Büyükelçiliğinin Gabon Dışişleri Bakanlığı ile temasa geçtiği öğrenildi.
 
2013 yılının ilk yarısında korsanların en çok etkili olduğu bölge haline gelen Gine Körfezi, Afrika kıtasının diğer ucunda yer alan ve bu konuda anılan Somali açıklarının epey önüne geçti.
 
COTTON: Karayip Korsanının adı
 
Geminin adı COTTON ilginç bir şekilde bir korsan adı. Karayip Korsanları filminde de canlandırılan ünlü bir Karayip korsanı. 1740'lı yıllarda yaşayan korsan, papağanı ile ünlenmiş.
18.07.2013 , 00:53

SERGİP ( Serbest Gemi İş Platformu ) projesi günümüz teknolojisinde Türkiye'deki firmalar ile gemi çalışanlarını tarafsız ve açık bir platformda gemi iş adamının iş ararken ki zorluklarından arınmış bir yapı inşa etmeyi hedef belirlemiştir. Bu bağlamda SERGİP hem gemi personeli, hem iş veren için kapalı kapılar ardından uzak, yalın ve net bir platformdur. Hemen şimdi Bireysel veya Kurumsal üyeliğinizi oluşturun ve Serbest Gemi İş Platformundaki yerinizi alın.


CAKA Denizcilik 10 yılı aşkın süredir tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla tüm türk limanlarında acentelik hizmeti vermektedir.

Son Üyeler

  • METEHAN *** METEHAN *** ASÇI
  • CAN *** CAN *** MAKINE ZABITI
  • ENGİN *** ENGİN *** ASÇI
  • ARDA *** ARDA *** YAGCI
  • ONUR *** ONUR *** MAKINE STAJYERI
  • BARIŞ *** BARIŞ *** GEMICI

Sponsor

  • Sergip implant ve zirkonyum kaplama için İstanbul İmplant kliniğini öneriyor